OBAVIJEST RODITELJIMA I SKRBNICIMA – TESTIRANJE UČENIKA NA COVID
Autor: Angela Lučić, 14. 2. 2022.

Samotestiranje na SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima je dobrovoljno i besplatno te se obavlja jedanput tjedno.

Prvo samotestiranje učenika naše Škole će se provesti 14.2.2022., ponedjeljak, prije spavanja ili u utorak, 15.2.2022., ujutro prije nastave.

Drugo samotestiranje će se provesti 27.2.2022. (nedjelja, prije spavanja ) ili 28.2.2022. (ponedjeljak, prije nastave).

Rezultate testiranja javiti razredniku preko Vibera ili WhatsApp-a. Učenici koji su pozitivni na testu ne dolaze u školu, te se javljaju obiteljskom liječniku.

Kao i od početka pandemije, učenici ne dolaze u školu ako imaju simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, teškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), već se javljaju izabranom liječniku koji odlučuje o testiranju na COVID-19.

Za učenike koji se samotestiraju potrebno je proučiti upute koje su dobili sa testovima, iste upute možete pogledati i na poveznici.

Nakon Zimskog odmora (21.2.-25.2.2022.), učenici kreću u školu 28.2.2022., a o daljnjim postupanjima i testiranjima biti će te blagovremeno informirani.