Milijun djece moli zajedno za jedinstvo i mir
Autor: Ljubica Korov, 23. 10. 2013.

Sjedinjeni duhom u molitvi krunice s djecom čitavog svijeta molili smo Gospinu krunicu za osobni mir, sreću, zdravlje i jedinstvo u svojim obiteljima, u svojoj domovini i čitavom svijetu.

U petak, 18. listopada učenici i djelatnici OŠ Mate Lovraka u Županji prekinuli su školski sat i u 900 sati pridružili se molitvenoj akciji Milijun djece moli zajedno za jedinstvo i mir s vlč. Markom Peulićem i časnom sestrom.

Sjedinjeni duhom u molitvi krunice s djecom čitavog svijta molili smo Gospinu krunicu za osobni mir, sreću, zdravlje i jedinstvo u svojim obiteljima, u svojoj domovini i čitavom svijetu.

Prisjetili smo se i Međunarodnog dana borbe protiv trgovanja ljudima, čije su žrtve najčešće djeca i žene, koji se također obilježava 18. listopada.

Molitvena akcija Dječja krunica  krenula je iz Karakasa u Venezueli.

Hrvatska djeca su se prvi put molitvom pridružila djeci svijeta 18. listopada 2010. godine.

Cilj projekta Zajednčka molitva za jedinstvo i mir,  po mogućnosti u isto vrijeme je potaknuti sve ljude na svijest o važnosti i utjecaju molitve na osobni mir, mir u obiteljima, u zemljama u kojima smo rođeni, u kojima živimo i naravno u čitavom svijetu.

Velika je bila radost djece što su molili duhom sjedinjeni s djecom iz čitavog svijeta, jer kada moli milijun djece zajedno sigurno će biti promjena na bolje.

Ljubica Korov, dipl.knjižničar

Djecja_krunica.rar (301.52 KB)