DOBRO DOŠLI DRAGI PRVAŠIĆI !!!
Autor: Ljubica Korov, 10. 9. 2014.

S  novom školskom 2014./2015. godinom došli su nam veseli, razdragani, pomalo zbunjeni prvašići i njihovi uzbuđeni, sretni a i zabrinuti roditelji.

Osmoga rujna počela je nova školska 2014./2015. godina, a s njom su došli veseli, razdragani, pomalo zbunjeni prvašići i njihovi uzbuđeni, sretni a i zabrinuti roditelji.

Pozdravili smo pljeskom prvašiće, njihove roditelje, učenike sada već četvrtoga razreda koji su s učiteljicom Mirjanom Živanović pripremili prigodan program za učenike prvoga razreda, njihove roditelje, sve učenike i djelatnike naše škole.

Nazočne, posebno prvašiće i njihove roditelje pozdravio je je ravnatelj škole, Marijan Oršolić i uputivši im nekoliko riječi ohrabrenja.

Polazak u školu važan je trenutak u životu svakoga djeteta, ali nemate razloga za zabrinutost. Učiteljice nisu stroge. Bit će im prijateljice, mada će prijatelja imati cijelo odjeljenje pa i više, bit će im učiteljice kojima ste povjerili Vašu djecu na odgoj i obrazovanje. Tu je stručna služba i ja ravnatelj koji ćemo imati uvijek vremena za Vas. Sve probleme rješavati ćemo suradnjom, razgovorom i dogovorom stvarajući pozitivan odnos za dobrobit Vašeg djeteta. Bit će tu druženja, zabave, stvaranja radnih navika.

Družite se i igrajte s Vašom djecom, birajući društvene igre u kojima se uče pravila i poštuje red. Kroz igre dijete će naučiti prihvatiti pobjedu i poraz. Stvarajte atmosferu u kojoj se radi sa zadovoljstvom, s puno volje. Samo ako je emocionalan aspekt zadovoljen dijete će uzimati maksimum iz odgojno obrazovnoga sustava.

Roditelji, ne radite zadaće Vaše djece! Prvaši neka budu ono što jesu. Nisu oni više mali, jer sada su oni đaci pravi i njihove zadaće neka budu njihove obveze, a Vi ih možete samo kontrolirati, ohrabrivati, usmjeravati, razgovarati  i dogovarati se s njima.

Učiteljice, Marlena Galović Ahmagić i Ivana Juzbašić prozvale su svoje učenike i odvele u njihove učionice, gdje su prvi put sjeli u školske klupe.

U prilogu pogledajte fotografije!

Ljubica Korov, dipl. knjižničar

Prijem_prvasica.rar (1.02 MB)