TERENSKA NASTAVA TREĆIH RAZREDA
Autor: Monika Rajković, 1. 10. 2015.

U srijedu 16.rujna 2015. učenici trećih razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi.

Tema je bila  "Prometna sredstva i prometnice". Posjetili su rijeku Savu i  željezniči kolodvor, te su promatrali promet u gradu Županji.

Učiteljice  Zdenka Dominković i Monika Rajković  organizirale su terensku nastavu za treće razrede. Nakon prva dva sata u školi učenici i učiteljice uputili su se prema središtu grada Županje. Zastajali su pored svakog prometnog znaka, vozila, prometnice, te ponavljali svoje znanje o prometu. Duže su se zadržali kod novoga kružnog toka gdje su učiteljice objašnjavale pravila ponašanja na kolniku, ali i na pločniku.

Posebno zanimljivo je učenicima bilo na željezničkom kolodvoru. Prometnik je bio vrlo susretljiv i  učenicima je objasnio povijest željeznice u Županji. Iznenađenje je bio vlak  u koji su učenici ušli i sjedili dok nije bilo vrijeme za polazak.

Nakon toga posjetili su i rijeku Savu po kojoj se prometuje riječnim brodovima. Sava je bila vrlo niska,pa je i to događaj koji je učenicima bio jako zanimljiv jer su se mogli spustiti na obalu i promatrati životinje (ribice, žabe, zmije).

S obzirom da je bilo jako vruće učiteljice i učenici počastili su se sladoledom , te krenuli put škole . Učenici su zadovoljni ovakvim oblikom nastave jer ono što dožive pamte više nego ono što samo čuju.