08.11.2017. 10:42
JAVNI POZIV
POZIV  ZA ORGANIZACIJU VIŠEDNEVNE  IZVANUČIONIČKE  NASTAVE 4.-ih i 7.-mi razreda

Nastup učenika naše škole u gradskoj knjižnici za djecu vrtića
Autor: Ljubica Korov, 14. 12. 2015.

Već desetak godina učenici petih ili šestih razreda kojima hrvatski jezik predaje učiteljica Ruža Mikić pripreme u suradnji s Gradskom knjižnicom Županja igrokaz za djecu županjskog vrtića. I ove godine tradicija nije prekinuta. 14.12. učenici 5.b razreda: Toni Vukojević, Marija Lovrinović, Marsel Bičo, Lara Batarilović i Sven Vašarhelji uspješno su izveli igrokaz Mire Gavrana "Bjelobradi dijeli darove". Rekvizite za predstavu izradila je Elena Mamić, a za fotografiranje bila je zadužena Noemi Mandić. S učiteljicom su vrijedno vježbali, ozbiljno prihvatili zadaću pa uspjeh nije izostao. Igrokaz govori o zločestoj i dobroj djeci, dobra djeca zaslužuju darove za blagdane, ali zločesti se uvijek mogu popraviti pa i oni tebaju dobiti dar. Mali gledatelji shvatili su poruku i nagradili su mlade glumce burnim pljeskom. Oduševljenje je bilo obostrano, završilo je druženjem i pjesmom uz neizbježne sokove i slatkiše. Predstava je i medijski popraćena. Mali glumci dali su intervju za Radio Županju, a članak o njima objavit će i Glas Slavonije.

Ruža Mikić,ućiteljica hrvatskoga jezika