08.11.2017. 10:42
JAVNI POZIV
POZIV  ZA ORGANIZACIJU VIŠEDNEVNE  IZVANUČIONIČKE  NASTAVE 4.-ih i 7.-mi razreda

ŠOKAČKO SIJELO 2016.
Autor: Ana Kopić Matić, 19. 2. 2016.

ŠOKAČKO SIJELO 2016.

U našem gradu je ove godine održano 49. Šokačko sijelo pod geslom ˝Idem šorom i pjevam bećarac˝. U sklopu te manifestacije naša škola je sudjelovala u uređenju izloga u centru grada, Malom literarnom sijelu i na pokladnoj povorci.

U okviru bogatog programa 49. Šokačkog sijela, u Županji je održano i Malo literarno sijelo, na kojem su školarci imali prilike pokazati svoj spisateljski talent. Nagrađena je i učenica naše škole Dora Knežević (6.b).  Mali literati ovogodišnje literarno sijelo zaokružili su druženjem s književnikom Božidarom Prosenjakom, njima itekako poznatim iz školskih lektira.

Povodom Šokačkog sijela uredili smo i izlog  u Velikom kraju, u koji smo uložili mnogo truda i na vrlo zanimljiv način ispričali priču o bećarcu, od njegovog nastanka do zaštite UNESCO-a. Pod vodstvom prof. Radojke Matić. Za što smo i nagrađeni od strane grada 1. mjestom i nagradom od 1000 kuna.

Fotogralije možete pregledati u fotogaleriji ili klikom na link

Također smo sudjelovali i na pokladnoj povorci održanoj 7.2.2016. Sudjelovali su učenici 4. a i b  razreda i jedan dio učenika 6-ih razreda pod vodstvom njihovih učiteljica Ljiljane Zovkić, Ivane Kristić , Klare Matić Benčik i pripravnica Danijela Šarčević. Odabrana tema bila je ˝Šokački svatovi u prošlosti˝ , gdje su se učenici prikladno tome spremali u ruho svojih baka i djedova i pjevali uz to prikladni bećarac:

˝Svatovi smo Lovrakove škole,
i nas često đačke brige more.

Nije mene ubilo učenje,
već u klupi predugo sjedenje.

Idem šorom i mislim na lolu,
nemam pojma o duru i molu.

što će meni padeži i rime,
mobitel je da se dičim njime.

Na povijesti samo sam sjedio,
´ko bi tol´ke kralje zapamtio.

Moja dika blenila u zvijezde,
ne zna što su endokrine žlijezde.

Aoj novi ministre u Vladi,
pola knjiga i torbe nam vadi.

Sve je manje đaka nam u školi,
žen´ me dado u zelenoj dobi.˝

( Autorica bećarca: Radojka Matić, prof.)

Pripremila: Danijela Šarčević, pripravnica- učiteljica RN