08.11.2017. 10:42
JAVNI POZIV
POZIV  ZA ORGANIZACIJU VIŠEDNEVNE  IZVANUČIONIČKE  NASTAVE 4.-ih i 7.-mi razreda

KNJIŽEVNI SUSRET
Autor: Ljubica Korov, 23. 11. 2016.

Dana 15. i 16. 11. 2016. u našu školu došao je naš bivši učenik , sada uvaženi pisac Slaven Kustura.

Učenicima nižih razreda predstavio se svojom slikovnicom Vilenjakov potok, edukativnom ekološkom pričom s lijepim porukama.

U interaktivnoj , razigranoj i srdačnoj komunikaciji vrijeme je brzo proteklo. Druženje se završilo kupnjom slikovnica i dijeljenjem autograma.

Primjerno ponašanje i kreativnost učenika pisac  je nagradio slasnim krafnama i straničnikom.

Dojmove sa susreta opisala je učenica 3.a razreda, Nina Žuljić, u nastavku teksta.

Upoznali Slavena Kusturu, autora slikovnice Vilenjakov potok

Utorak 15. 11. 2016. Kao isvakoga utorka redovan dnevni raspored. Učiteljica nam je rekla da danas imamo gosta, autora jedne lijepe slikovnice. Ja i moje prijateljice smo veselile zato što volimo slikovnice.

Došao je poslije drugoga sata, to jest pod odmorom. Mi smo otišli u kuhinju, a zato vrijeme knjižničarka učiteljica i gost prigodno su pripremili knjižnicu. S nama su bili i učenici 3.b i 2. razreda.

Predstavio nam se imenom i prezimenom (Slaven Kustura), a zatim i svoju slikovnicu Vilenjakov potok.

Pričao nam je o svojoj odavno već napuštenoj školi. Pokazivao njene slike poslije rata i sada napuštene. Pričao nam je o sadržaju slikovnice i o tome da ga je sadašnji izgled njegove škole potakao da je napiše. U toj školi koja se zvala Boris Kidrič radili su njegovi a i naši učitelji. Mi sada imamo novu školu koja nosi ime nama dragoga pisca Mate Lovraka

Slijedilo je slikanje, bili smo dobri i svi smo dobili krafne i označivače za knjige s autogramom.

Dan je bio poseban.

Nina Žuljić 3.a