08.11.2017. 10:42
JAVNI POZIV
POZIV  ZA ORGANIZACIJU VIŠEDNEVNE  IZVANUČIONIČKE  NASTAVE 4.-ih i 7.-mi razreda

SEREŽANIMA DRUGO MJESTO
Autor: Monika Rajković, 1. 3. 2017.

Pokladnu povorku  kroz ulice našega grada obogatili su i učenici naše škole. U nedjelju 26. veljače 2017.  učiteljice su povele četvrtaše ulicama našega grada maskirane u serežane. Serežani  su bili elitna vojska, graničari i carinici u Vojnoj krajini  osnovani krajem 18. vijeka. Učenici su pjevali  hrvatsku budnicu Još Hrvatska ni propala, a nakon toga  su vježbali mačevanje pod naredbama  satnika.

Učenici su crvenim kabanicama, mačevima, konjima, kapama  i ponosnim držanjem osvojili publiku, ali i stručno povjerenstvo koje je našoj školi dodijelilo drugo mjesto i nagradu. Učenici  su  zadovoljni osvojenom nagradom, pa su i u školu došli obučeni u serežane.               Pogledajte fotografije u galeriji!