Izvješće s LiDraNa
Autor: Marijan Oršolić, 2. 3. 2018.

Naša škola je i ove godine bila domaćin Međuopćinskog LiDraNa u scenskom izrazu, koje se održalo 24.1.2018. po prvi puta u prostorijama crkve sv. Nikole Tavelića gdje smo se svi osjećali jako dobro. Nakon pozdravne riječi ravnatelja Marijana Oršolića obratio nam se i velečasni Marko Peulić s riječima dobrodošlice i istaknuo važnost povezanosti Škole i Crkve jer svi mi imamo isti posao odgoja i obrazovanja djece. Ove godine sudjelovale su samo tri škole – OŠ Mijat Stojanović, Babina Greda, OŠ Ivana Kozarca, Županja i mi kao domaćini. Prosudbeno povjerenstvo iz Vukovara odlučilo je da sve tri škole idu dalje na Županijsku smotru što nas je sve jako obradovalo.

Na Županijskoj smotri održanoj 13.2.2018.u Gradskom kazalištu Joza Ivakić naše učenice Anja Kostadinović ( 8.r. ) i Mihaela Krsnik ( 2.r.) predstavile su se u najboljem svjetlu scenskom igrom Briga o  budućnosti mentorica Renata Krsnik. U isto vrijeme u prostorima Gimnazije Vinkovci održan je i literarno-novinarski  dio Smotre na kojem su se predstavili učenici: Veronika Hrehor, Nina Matanović i Marijo Madžarević – literarni radovi, Nina Matanović – samostalni novinarski rad  i Marija Čavarović i Nina Matanović – radijska emisija – svi su predloženi za državnu razinu, mentorica Radojka Matić.

Renata Krsnik

20180213_131257.jpg (673.63 KB)