Nagradni izlet u Slavonski Brod
Autor: Marijan Oršolić, 18. 10. 2018.

Piše: Marin Baturina 5.b

Putnička agencija iz Slavonskog Broda nagradila je učenike 5.ab i 8.ab zato što su na završnoj ekskurziji i u Školi u prirodi pred kraj prošle školske godine bili najbolji i najmirniji učenici od svih škola s kojima surađuju.  Nagrada je bila jednodnevni izlet u Slavonski Brod. Zaslužili su je sa svojim razrednicima Marlenom Galović, Ivanom Juzbašić, Ružicom Majstorović i Dragom Trojanom.  Učenici su se jako obradovali nagradi.

Zajedno su putovali u Slavonski Brod i upoznali povijest grada. Vodič je učenike proveo utvrdom grada, Korzom, gdje smo razgledali kuću u kojoj je živjela Ivana Brlić – Mažuranić, a prolazili smo pored glazbene škole i knjižnice. Dan je bio lijep pa smo slobodno vrijeme do ručka proveli u šetnju uz obalu Save i igrom na glavnom gradskom trgu. Posjetili smo i Franjevački samostan, a onda smo se savskim nasipom uputili do gradskih bazena. To nam je bio najdraži dio izleta po kojemu ćemo pamtiti posjet Slavonskom Brodu. Bili smo veseli i zadovoljni kupanjem. Ovaj izlet ostat će nam u lijepom sjećanju. S nama su na izlet išli  razrednici i učitelji Drago Trojan, Ivana Juzbašić, Iva Majačić, Radojka Matić i Željko Budimir.

foto:http://os-mlovraka-zu.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=170