Ukupno: 111955
In memoriam Miroslav Tunjić
Autor: Marijan Oršolić, 26. 11. 2018.

Iako je prošlo 8 godina od tragične smrti 17-ogodišnjeg Miroslava Tunjića čiji se život ugasio kao posljedica besmislenog nasilja, njegova obitelj, kao ni PU vukovarsko- srijemska nisu dopustili da se njegovo ime zaboravi. Miroslavovo ime postalo je simbol borbe protiv nenasilja, poštivanja različitosti, tolerancije i poticanja prihvaćanja odgovornosti i donošenja zrelih odluka. Već godinama u cilju širenja takvih ideja organizira se dodjela nagrada učenicima koji su svojim pozitivnim i tolerantnim stavovima promicali kulturu nenasilja. Ove godine ta čast pripala je Mariji Lovrinović, učenici 8.b razreda naše škole koja se godinama iskazivala kao pravi borac za jednakost i uvažavanje svačijeg stava i mišljenja. Uz našu Mariju potrebno je spomenuti i učenike 8.a razreda - Enu Šokčević, Iliju Krištića te Katarinu Marković. Uz pomoć nastavnice Klare Matić Benčik oslikali su likovni rad kojim su htjeli odaslati poruku mira, ljubavi i tolerancije. S velikim ponosom možemo reći da se naša škola raznim aktivnostima trudi kod djece njegovati duh empatije i razumijevanja stoga je razumljivo da je ovogodišnji odabir samo jednog učenika bio težak, no naša Marija svakako je zaslužila ovu nagradu.

Ivana Kelava Tešić