Ukupno: 111966
Međuopćinski scenski LiDraNo škola županjskog područja u našoj školi
Autor: VALENTINA Kobašević Karaula, 10. 2. 2020.

Piše: Radojka Matić

U petak, 7. veljače 2020. naša je škola bila domaćin Međuopćinskom LiDraNu u scenskom izrazu za škole sa županjskoga područja. S dramskim i scenskim igrama te monolozima natjecale su se:

OŠ ''Mijat Stojanović'' Babina Greda s mentoricom Danijelom Miškulin ( i zamjenom Martinom Rohaček)

OŠ '' Matija Antun Reljković'' Cerna ( mentorica Jelena Baličević)

OŠ Ivana Martinovića Štitar ( mentorica Marija Klarić Brdarić)

OŠ Mare Švel Gamiršek Vrbanja ( mentorica Sanja Prister Pejakić)

OŠ Josipa Kozarca Županja ( mentorica Tena Lončarević)

OŠ Mate Lovraka Županja ( mentorica Renata Krsnik).

Fotografije s nastupa pogledajte u fotogaleriji.

Nastupi su organizirani u maloj dvorani u crkvi sv. Nikole Tavelića, u našem susjedstvu, koja ima  primjerenu pozornicu za nastupe, a ujedno se u školi neometano mogla održavati nastava. Izvođače i prosudbeno povjerenstvo pozdravili su ravnatelj škole i vlč. Marko Peulić, a pjevački je zbor razbio tremu izvođača i poželio svima dobrodošlicu školskom himnom.  Navodeći svoju aktivnost kao dječaka i školarca, župnik je naglasio kako mu je ova vrsta nastupa pomogla u samopouzdanju, u oslobađanju i govorenju pred drugima, ali i u razvijanju govornih vještina. Ravnatelj škole prof. Marijan Oršolić, ohrabrio je sve izvođače i poželio im uspjeh i da sve odrade onako kako su zamislili i pripremali se. Ravnatelj je predstavio i prosudbeno povjerenstvo s vukovarskog područja koje je procjenjivalo izvedbe:

1. Helena Andabaka,   OŠ Mitnica, Vukovar - predsjednica

2. Ivana Zagorac, OŠ Stari Jankovci, Stari Jankovci – član

3. Vedrana Žutić, OŠ Mitnica, Vukovar – član

4. Nikolina Burčak, OŠ Dragutina Tadijanovića, Vukovar – član

5. Marina Lar Sabljić, Gimnazija Vukovar – član

Na pozornici su se potom smjenjivali pojedinačni, a potom skupni scenski nastupi, ( s oko 70 učenika i njihovih mentora). Na županijsko natjecanje, nakon okruglog stola,  odabrane su dvije pojedinačne i dvije skupne izvedbe. U kategoriji pojedinačnih nastupa najbolji su bili:

1. Noa Matasović  3.r. OŠ I. Martinovića Štitar, s monologom Sanje Pilić, Zar baš moram u školu ( mentorica: Marija Klarić Brdarić)
  2. Mihaela Krsnik 4.r. OŠ Mate Lovraka Županja, s monologom Sanje Polak, Dnevnik Pauline P. (mentorica: Renata Krsnik)

U kategoriji skupnih izvedbi najbolji su bili:

1. OŠ Ivana Kozarca Županja,igrokaz ''Sve je naglavačke''( mentorica: Tena Lončarević)
  2.  OŠ Mare Švel Gamiršek Vrbanja  scenska igra ''Proći će'' (mentorica: Sanja Prister Pejakić )

Čestitamo našoj Mihaeli i svima želimo mnogo uspjeha na županijskom natjecanju koje će se održati  tijekom ožujka u Vukovaru!