NOVA ŠKOLSKA I VJERONAUČNA GODINA
Autor: Ljubica Korov, 23. 9. 2014.

U nedjelju 21. rujna 2014. godine u našoj župi sv. Nikole Tavelića crkva je bila premala da primi sve one koji su željeli nazočiti Euharistijskom slavlju povodom početka nove školske i vjeronaučne godine.

Sveta misa povodom početka nove školske i vjeronaučne godine u našoj župi sv. Nikole Tavelića održana je u nedjelju 21. rujna 2014. godine. Crkva je bila premala da primi sve one koji su željeli nazočiti.

U prepunoj crkvi nazočili su: učenici, vjeroučitelji, učitelji, ravnatelj, stručni suradnici, tehničko osoblje, roditelji i drugi vjernici.

Euharistijsko slavlje počelo je u 830 predvođeno župnikom vlč. Markom Peulićem. Slavlje su otvorili i obogatili  učenici četvrtoga i petoga razreda prigodnim programom.

Nova školska i vjeronaučna godina je prigoda da svi zajedno unesemo svjetlo Božje ljubavi, zahvalimo Bogu na darovima i milostima i da nas Njegov blagoslov prati tijekom cijele nove školske i vjeronaučne godine.

Obitelj, škola i crkva su formacije koje daju sigurnost i samopouzdanje na putu odrastanja u sigurne i sretne osobe. Stvaraju društvo znanja, društvo odgovornih, zrelih, odlučnih, odvažnih, moralnih i sućutnih ljudi.

Župnik je blagoslovio sve nazočne posebno malene prvašiće, uz obilje Božjeg blagoslova, potakao učenike na savjesno vršenje svojih obveza, i oblikovanju svoje osobnosti i karaktera. Zaželio je puno uspjeha u radu, radosti u učenju, širenju ljubavi prema Bogu, a i jednih prema drugima.

Pošli smo u miru.

♦♦♦ U prilogu pogledajte fotografije!

Ljubica Korov, dipl. knjižničar

Svecana_misa_2014.2015..rar (820.12 KB)