Ukupno: 111963
Dan sporta - 30.9.2014.
Autor: Ljubica Korov, 2. 10. 2014.

U utorak 30.9.2014. na NK Radnički, učenici OŠ Mate Lovraka, u razrednim i međurazrednim natjecanjima pokazali su svoju sposobnost, snalažljivost i spretnost. Kroz igru razvijali su  individualan i timski rad, te emocije -  kako prihvatiti pobjedu i poraz.

Sporta nikad dosta - cilj je zdravlje! Natjecanje i boravak na svježem zraku potiče razvoj muskulature, usavršava koordinaciju pokreta, usmjerava pažnju, razvija koncentraciju, to jest potiče cjelokupne funkcionalnosti organizma.

Igrama potičemo i sklapanje prijateljstva s vršnjacima-socijalni razvoj djeteta, a i u tijesnoj povezanosti su  s razvojem inteligencije.

Program je bilo raznolik: trčanje na različite udaljenosti (za dečke na 600 m, djevojčice  400 m, te za dečke i djevojčice na 100 m), povlačenju konopa, nogomet i igra graničara.

Nakon završene aktivnosti sretni, veseli i razdragani s iskričavim duhom razmišljali su o proteklom događaju hodajući stazom koja ih vodi u njihove tople domove.

*** U prilogu možete pogledati fotografije i rezultate natjecanja!

Ljubica Korov & Nikolina Kostadinović

Dan_sporta_-_rezultati.doc (39.50 KB)