07.12.2017. 14:14
ODLUKA O ODABIRU PONUDITELJA
1. Ponuda turističke agencije Astralis d.o.o. Slavonski Brod, OIB 46085196058 odabrana je za organizaciju ekskurzije učenika 4. i  7. razreda na sjeverni Jadran - Istratour.

DANI KRUHA
Autor: Ana Kopić Matić, 23. 10. 2015.

DANI KRUHA

U mjesecu listopadu obilježavamo  Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Vrijeme je to kada pokazujemo da je kruh čovjekova potreba, simbol života, izvor životne i duhovne snage

Učiteljice i učenici   4.-ih 6.-ih razreda Osnovne škole Mate Lovraka su u srijedu  14. listopada 2015. godine postavili stol sa kruhom i ostalim plodovima zemlje, koje su pripremili njihovi roditelji.  Blagoslov stola postavljenog povodom Dana kruha  izvršio je  vlč. Marko Peulić. Prije blagoslova učenici su pjesmom   izrazili zahvalnost na svim dobrima koja nam se prostiru na našim stolovima i ljudima koji sudjeluju u procesu proizvodnje bilo koje hrane.

Blagoslovu  su nazočili učenici druge smjene. Po završetku blagoslova  učenici su  kušali proizvode (kolače , kiflice ...) a dio proizvoda (zimnica)  je kasnije podjeljen onima kojima je to potrebno.

Ravnatelj
                                                    Marijan Oršolić, prof.