POŠTUJTE NAŠE ZNAKOVE ( 2. dio)
Autor: Monika Rajković, 18. 11. 2015.

U srijedu , 18. studenog 2015. godine, naša škola  bila je  domaćin  drugog dijela preventivno-edukativnih aktivnosti u sklopu nacionalne kampanje „Poštujte naše znakove“.  Za učenike  2.  i  3.   razreda održan je edukativno-zabavni program. Održana su predavanja o sigurnosti u prometu, te o pružanju prve pomoći, a potom su djeca uživala u vožnji mini autima. Slike možete pogledati u galeriji.

JUMICAR-PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOM PROMETU

Jumicar program preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu je jedinstven koncept  edukacije, gdje djeca na zabavan i edukativan način uče o sigurnosti u cestovnom prometu.

Program Jumicar je u skladu s međunarodnim licencama i provodi se u svim većim europskim zemljama u kojima je izuzetno uspješan i široko podržan.

JUMICAR PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOM  PROMETU PODRŽAVA:

MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA RH
NACIONALNI PROGRAM SIGURNOSTI U CESTOVNOM PROMETU
MINISTARSTVO ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I SPORTA RH
AGENCIJA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE
GRADSKI URED ZA OBRAZOVANJE , KULTURU I SPORT GRADA ZAGREBA
UPRAVNI ODJEL ZA PROSVJETU, KULTURU, ŠPORT I TEHNIČKU KULTURU, ZAGREBAČKE ŽUPANIJE
CRVENI KRIŽ ZAGREB

Program je osmišljen u dva dijela:

prvi dio je teorijski, gdje djeca uče o pravilima prometa kao pješaci, biciklisti;

drugi dio, njima mnogo zanimljiviji,  pruža im mogućnost da stečeno teorijsko znanje primjene i u praksi te da osjete kako je biti u ulozi vozača, kako je važno poštivati prometne znakove, kako je teško zaustaviti automobil na vrijeme, koliko je važan sigurnosni pojas.

Djeca  s oduševljenjem sjedaju  za volan malih automobila te na taj način mogu  uvidjeti kako funkcionira pravi cestovni promet.

Isprobati   gas, kočnice, upoznati semafore, značenje prometnih znakova, kako se treba oprezno ponašati u prometu i ocijeniti razne prometne situacije iz vidokruga jednog vozača-neprocjenjiv je osjećaj za male vozače.

Cilj Jumicar-a nije da od djece napravi dobre vozače već pažljivije i sigurnije pješake.

Jumicar program se provodi uz pomoć generalnog pokrovitelja Nacionalni program sigurnosti u cestovnome prometu, te je za roditelje, djecu i škole besplatan.

Više o samom programu pogledajte na web stranici  www.jumicar.net  ili  pogledajte na fb/Jumicar HR.