Predprijave djece školskih obveznika
Autor: Ana Kopić Matić, 21. 1. 2016.

roditeljima djece dorasle za upis u osnovnu školu

Predprijave djece školskih obveznika za šk. god. 2016./17. obavit će se od 2. veljače do 19. veljače 2016. godine.

Obveznici polaska u osnovnu školu za školsku godinu 2016./17. su djeca rođena u razdoblju od 1. travnja 2009. do 31.ožujka 2010. god.

Za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika za prijevremeni upis, Uredu državne uprave, službi za društvene djelatnosti, Vukovar,  Županijska 11.

Obrasci zahtjeva nalaze se na Web stranici Ureda: www.udu-vsz.hr

Roditelj koji želi odgoditi upis djeteta u školu, također mora prijaviti dijete za pregled, istaknuti razloge za odgodu stručnom povjerenstvu škole i tek nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta Povjerenstvo podnosi zahtjev za odgodu upisa Uredu.

Predprijave se provode prema upisnom području svake škole.

Mole se roditelji djece dorasle za upis u školu da obave predprijave djece u periodu od 02. do 20. veljače 2016.god. u  OŠ Mate Lovraka,

A. Stepinca 18,  od 8 do 15 sati, u školi ili na telefon broj 831- 182.

Prije upisa u prvi razred osnovne škole obvezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta doraslog za upis. Psihofizičko stanje djeteta utvrđuje stručno povjerenstvo osnovne škole.

Nakon obavljenih predprijava, djeca će dobiti raspored ispitivanja psihofizičkih sposobnosti za upis u školu.

Popis ulica za upisno područje Osnovne škole Mate Lovraka:

J.J. Strossmayera (od k.br. 50), Vinkovačka ulica, Ante Starčevića, Ivana Gundulića (od k.br.67), Petra Svačića, Lavoslava Ružičke, Matije Petra Katančića, Ulica Panje, Franje Kuhača, Dubrovačka, Marina Držića, Ivana Gorana Kovačića, Otona Ivekovića, Trg hrvatskih branitelja, Vlahe Bukovca, Prolaz Rastoke, Petra Krešimira IV., Ferde Juzbašića, Gredice, Trg kralja Petra Krešimira IV., Sedeli Viktora, Marka Marulića, Šiška Menčetića, Hanibala Lucića, Petra Hektorovića, Dore Pejačević, Trg kralja Zvonimira, Melite Lorković, Antuna Mihanovića, Alojzija Stepinca, Petra Preradovića, Ive Balentovića, Ivana plemenitog Zajca, Šećerana, Vukovarska, Mladena Ćatića, Dubovo, Bosutska ulica, Štitarska ulica, Šlajs.

defektologinja :

Vesna Krtalić