08.11.2017. 10:42
JAVNI POZIV
POZIV  ZA ORGANIZACIJU VIŠEDNEVNE  IZVANUČIONIČKE  NASTAVE 4.-ih i 7.-mi razreda

IZLET KROZ NAŠU ŽUPANIJU
Autor: Monika Rajković, 1. 6. 2016.

Učenici   3.a i 3.b   razreda   posjetili su  18.svibnja 2016.  gradove   naše   županije (Vinkovci, Vukovar i Ilok) .  U pratnji  učiteljica Zdenke  Dominković i Monike Rajković istražili su ljepote  zavičaja.Što su sve vidjeli i doživjeli pročitajte u opširnije.

Fotke pogledajte u fotogaleriji.

Jednodnevni izlet:  VINKOVCI – VUKOVAR – ILOK

Sastali smo se ispred škole. Polazak je bio  u 08:00 h.

VINKOVCI – po dolasku posjetili smo  GRADSKi  MUZEJ (razgled stalne postave muzeja uz pratnju stručnog kustosa). Nakon razgleda muzeja šetali smo  centrom grada: GRADSKI PARK – CRKVA SV. EUZEBIJA I POLIONA – PJEŠAČKA ZONA „ORION“ – GIMNAZIJA i dr. Nakon razgleda nastavili smo  putovanje autobusom.

VUKOVAR – vozili smo se  TRPINJSKOM CESTOM i  zaustavili kod izloženog tenka i MEMORIJALNOG CENTRA.  Autobusom smo došli do DVORCA ELTZ- GRADSKI MUZEJ VUKOVAR –  razgledali smo  stalne postave muzeja uz pratnju stručnog vodstva. Šetali smo  do centra grada i  do SPOMEN KRIŽA. Nastavili smo  putovanje autobusom do našeg najistočnijeg grada.

ILOK – bili smo jako gladni. Ručali smo u hotelu "Dunav".Nakon ručka posjetili smo STARE PODRUME  I  DVORAC  ODESCALCHI gdje je smješten GRADSKI MUZEJ ILOK.  S obzirom da su učenici bili jako strpljivi  i zainteresirani za sve što su vidjeli agebcija Mare Pannonium nas je počastila odlaskom u ljetnikovac i vidkovac Principovac. Učenicima je taj posjet bio najdraži od svih jer su mogli igrati nogomet i druge ore na otvorenom te uzivati u ogledu na Srijem.

U večernjim satima stigli smo u našu Županju.