header image big.jpg

Ovaj mjesec: 1927
Lutkarsko proljeće
Autor: Marijan Oršolić, 10. 4. 2017.

Svake godine  pred Uskrs djeca u Županji mogu uživati u lutkarskim predstavama. Tako je  i ove godine pod pokroviteljstvom  grada Županje održano  Lutkarsko proljeće. Bilo nam je jako lijepo ići zajedno do dvorane '' Mladost''u pratnji svojih učiteljica.

Na predstave su išli učenici od prvog do četvrtog razreda naše škole.  S nama su bila djeca iz vrtića, iz OŠ Ivana Kozarca i iz Udruge Golubovi. Učenici naše škole su uživali u predstavama. Bile su četiri predstave: Tri praščića GKL Split, Priča o Bljaksonima ili Zašto treba dobro jesti koju je izvelo kazalište Prijatelj, Puž Muž KD Pinklec Čakovec i Ivica i Marica DP Subotica.
 Nama kao razredu su se svidjele predstave. Bile su šaljive, vesele i poučne.  Glumci su bili kostimirani u lutke.
Dvorana je bila puna djece koja su žamorila, a najviše se smijala. Na kraju smo glumce nagradili velikim pljeskom.

Petra Šarić 4.b
                                             ( u novinarskoj radionici s učiteljicom R.Matić )