07.12.2017. 14:14
ODLUKA O ODABIRU PONUDITELJA
1. Ponuda turističke agencije Astralis d.o.o. Slavonski Brod, OIB 46085196058 odabrana je za organizaciju ekskurzije učenika 4. i  7. razreda na sjeverni Jadran - Istratour.

Svjetski dan pisanja pisama
Autor: Marijan Oršolić, 17. 5. 2017.

Budući da smo, htjeli mi to ili ne, postali dijelom informatičke revolucije, mi u OŠ Mate Lovrak odlučili smo zakoračiti korak u natrag u ona jednostavnija vremena s namjerom da ukažemo na opasnost nestajanja predivne tradicije pisanja pisama.

Naime, 11. svibnja obilježava se Svjetski dan pisanja pisama. U skladu s time, okušali smo se u iskazivanju osjećaja kroz pisanu riječ. Kako bi ovu akciju učinili zanimljivijom, učenici su jedni drugima pisali pisma s idejom da će do njih stići za 30-ak godina. Bilo je uistinu predivno vidjeti iznenađenja i emocije na njihovim licima kada bi pročitali pismo namijenjeno upravo njima. Na ovaj način učenici su naučili koji su elementi potrebni u sastavljanju pisma te ujedno i spoznali ljepotu i čar iskazivanja osjećaja na ovaj način. Bilo je smijeha, elemenata iznenađenja, ali i pokoja suza.

Jednostavnom kratkom aktivnošću, potaknuli smo učenje i jačanje prijateljskih veza te ujedno obilježili Svjetski dan pisanja pisama.

Ivana Tešić