08.11.2017. 10:42
JAVNI POZIV
POZIV  ZA ORGANIZACIJU VIŠEDNEVNE  IZVANUČIONIČKE  NASTAVE 4.-ih i 7.-mi razreda

Međunarodni dan obitelji
Autor: Marijan Oršolić, 30. 5. 2017.

Međunarodni dan obitelji  utemeljen je 1989. godine od Ujedinjenih naroda, a prvi put je obilježen dana 15.svibnja 1994. godine. Obitelj je zajedništvo koje čuva ljudske i tradicijske vrijednosti.  Svakom čovjeku ona treba biti na prvom mjestu. Prva je zajednica u kojoj čovjek uči voljeti, praštati i poštivati. Osim što je obitelj važna za čovjeka kao  pojedinca, temelj je društvene zajednice.

Svaki dan je dan za obitelj, no unatoč tome su učenici 2. razreda na nastavi vjeronauka sa  vjeroučiteljicom Josipom Vincetić i pripravnicom Martinom Kosić obilježili i Međunarodni dan obitelji. Učenici su prekrasnim crtežima prikazali svoje obitelji  i pismeno vješto objasnili što oni čine za svoje obitelji te  što obitelj čini za njih. Tako su potvrdili činjenicu da je obitelj svakom pojedincu podrška i pomoć u lijepim i lošim trenucima. Svaki član u obitelji ima svoje obveze i zadatke koje čini za dobrobit svoje obitelji, to ga uči odgovornosti koje treba kasnije preuzeti u društvenoj zajednici.

U hodniku, na katu škole, također je uređen pano od pripravnice Martine Kosić, koji jednostavnim ali snažnim riječima kao što su zajedništvo, molitva , pomaganje i ljubav ,prikazuje što je važno za opstanak obitelji u današnjem društvu.

Iako se službeno obilježava jednom godišnje, dan obitelji je svaki dan.

Magdalena Šestan