SANDUČIĆ POVJERENJA
Autor: Marijan Oršolić, 8. 11. 2017.

SANDUČIĆ POVJERENJA

Dragi učenici!

Na inicijativu vaših kolega, predstavnika razreda u Vijeću učenika, u školi je nedavno postavljan tzv. sandučić povjerenja. Radi se o malom poštanskom sandučića koji se nalazi u holu škole, pored blagavaonice, a koji je namijenjen vašim komentarima, razmišljanjima, primjedbama, prijedlozima. Svima nam je poznato kako se ponekad lakše izraziti pismeno, nego usmeno. Čovjek se nerijetko osjeća i slobodnije izraziti se o nečemu ukoliko može ostati anoniman. Imajući na umu ove činjenice, kao i uvjerenje da zasigurno imate što za reći, pozivamo vas da s nama podijelite vaša razmišljanja.

Možete nam pisati što vam se sviđa ili ne sviđa u školi, nastavi, odnosima u razredu ili van njega; davati ideje kako unaprijediti i zajednički poboljšati rad i atmosferu u školi. Sandučić povjerenja "otvoren" je i za vaša pitanja o učenju, školi, životu, problemima odrastanja... Posebno vas molimo da prijavite sva neprimjerena ponašanja u školi za koja mislite da nisu ispravna, da ugrožavaju druge, a koja na neki način doživljavate ili vidite pored sebe.

U nadi da zajednički možemo puno više napraviti i želji da se svi ugodno i zadovoljno osjećamo u školi, srdačno vas pozdravljamo!

Ravnatelj i stručna služba škole

Odgovore na vaša pitanja stavljat ćemo na oglasnu ploču u holu škole. Kako biste znali na koje pitanje odgovaramo, poželjno je da napišete neki naslov tom pitanju ili da se potpišete šifrom, ukoliko želite ostati anonimni.