Europski dan jezika
Autor: Marijan Oršolić, 30. 9. 2019.

Obilježili smo Europski dan jezika na nastavi engleskog jezika u šestom, sedmom i osmom razredu. Učenici su se prema vlastitim mogućnostima i željama uključili u razne aktivnosti – od pronalaženja informacija (sastojaka, recepata, riječi) na Internetu, do zajedničke izrade pano-a u učionici jezika i sudjelovanja u kvizu znanja o Europi (države, glavni gradovi, jezici i kultura), gdje su skupine pokazale zavidno znanje! Najslađu aktivnost je odradio 7. b razred u kojem su učenici donijeli sastojke, zamiješali smjesu i pekli palačinke u školskoj kuhinji, a usput naučili i nekoliko naziva za iste na raznim jezicima Europe, a učenica Lana Vidović iz 6.b razreda nam je uljepšala dan svojom izvedbom himne Europske Unije, Ode radosti na klarinetu. Svi smo se dobro zabavili i pozivamo i ostale učenike da nam se iduće godine pridruže u još većem broju.