Ukupno: 111924
ŽIVIM ŽIVOT BEZ NASILJA
Autor: VALENTINA Kobašević Karaula, 17. 12. 2019.

U okviru preventivnog programa koje zajednički provode Ravnateljstva policije Ministarstva unutarnjih poslova i Ministarstva znanosti  obrazovanja i sporta pod nazivom „ŽIVIM ŽIVOT BEZ NASDILJA“ usmjerenog na sprečavanje nasilja među mladima, nasilja među ženama i nasilja u obitelji, te na izgradnji kulture nenasilja i tolerancije, kojim se mlade sustavno osnažuje u stvaranju pozitivnog društvenog okruženja, te godišnjice smrti tragično preminulog Miroslava Tunjića u Velikoj vijećnici grada Županje organizirana je 12.12.2019. godine svečanost za promotore nenasilja u osnovnim i srednjim školama Županjskog kraja.
Na ovaj program su svoje promotore nenasilja prijavile osnovne škole iz: Bošnjaka, Štitara, Gradišta, Cerne, Babine Grede i Županje, te iz obrtničko-industrijske škole Županja.

FOTOGALERIJA

Našu školu, na toj promociji nenasilja, predstavljala je i nagradu primila Petra Župarić – učenica 8. b razreda.

Poslije svečane dodjele nagrada u Velikoj vijećnici, na kojoj su  pročitani  prijedlozi  škole za imenovane kandidate, svaki od njih se predstavio svojim radom – glazbenim, literarnim ili likovnim.

Petra je za ovu priliku načinila likovni rad, koji je bio izložen za vrijeme svečanosti, te je isti potom prenesen do PP u Županji  i poklonjen predstavnici za Ravnateljstvo policije.

Poslije svečanog dijela u Vijećnici svi sudionici su otišli do PP u Županji i posjetili Spomen sobu granične policije  Županja. Nakon kratkog razgledanja i pozdravne riječi zapovjednika, za sudionike je zbor mladih, iz župe sv. Ivana Krstitelja,  MIR odsvirao nekoliko skladbi. Po završetku njihova programa nadgrađeni su počašćeni sokovima i kolačima.

Petra je na svečanost išla u pratnji dvije kolegice iz razreda, Lucije i Blanke.

U prilogu slike sa svečanosti i Petrin rad.