Projekt A sad - čitam!
Autor: Angela Lučić, 25. 5. 2021.

Naša škola priključila se projektu aktiva hrvatskoga jezika Vukovarsko - srijemske županije - A sad - čitam!

NOSITELJI PROJEKTA: OŠ Ilača – Banovci, Ilača, OŠ Ivana Mažuranića, Vinkovci

PARTNERI U PROJEKTU: OŠ Mitnica, Vukovar; OŠ Stari Jankovci, Jankovci; OŠ Ivana Kozarca, Županja; OŠ Lovas, Lovas; OŠ Mate Lovraka, Županja; OŠ “August Cesarec”, Ivankovo; OŠ “Ivan Kozarac”, Nijemci; OŠ Vladimira Nazora, Vinkovci;
OŠ Garešina, Zagreb; OŠ Korog, Laslovo-Korog; OŠ “Antun Gustav Matoš”,  Vinkovci; OŠ Antuna Bauera, Vukovar; OŠ Čakovci, Čakovci; OŠ Slakovci,Slakovci; OŠ Tordinci, Tordinci; OŠ Negoslavci, Negoslavci; OŠ Nikole Tesle, Mirkovci; OŠ Ivana Martinovića, Štitar; OŠ Siniše Glavaševića, Vukovar; OŠ “Ivana Brlić-Mažuranić”, Rokovci-Andrijaševci; OŠ Josip Kozarac, Soljani; OŠ Vladimir Nazor, Komletinci.

TRAJANJE PROJEKTA: travanj 2021. – lipanj 2022.

CILJEVI PROJEKTA (za učenike)
• Učiniti čitanje čestom navikom što većeg broja učenika uključenih u projekt
• Omogućiti učenicima da se kreativno izraze motivirani pročitanom knjigom
• Međusobnim online ili susretima uživo razmijeniti čitalačka iskustva i doživljaje nekog djela
• U razgovoru s književnikom produbiti razumijevanje procesa nastanka knjige
• Uočiti važnost čitanja za razvoj različitih sposobnosti i vještina
• Povezati se s učenicima sličnih interesa
• Koristiti se digitalnim alatima u prezentiranju rezultata projekta

CILJEVI PROJEKTA (za nastavnike)
• Razvijati kvalitetnije odnose s učenicima kroz različite oblike nenastavnog rada na projektnim aktivnostima
• Bolje razumjeti odnos učenika prema čitanju (razloge zašto čitaju ili ne, kakve knjige vole, koliko im je čitanje važno u svakodnevnom životu…)
• Razmijeniti iskustva, metode, poticajne postupke vezane za čitanje s drugim nastavnicima
• Prilagoditi popise djela za cjelovito čitanje interesima svojih učenika

S aktivnostima smo započeli u travnju za što su učenici / škole trebali predložiti logo Projekta pri čemu je naša Škola pobijedila s radom učenika 6. razreda Ivana Mamića.

Čestitamo učeniku i mentoricama! Nadamo se i daljnjem dobrom radu na aktivnostima.

O svemu možete više pročitati u našem Listu.