Novi naslovi u knjižnici
Autor: Angela Lučić, 26. 2. 2021.

Dva nova naslova obogatila su naš fond.

Ova bajka, odnosno slikovnica, pripovijeda nam o životu jednog neobičnog patuljka Prašnjavka koji je više od svega na svijetu mrzio red, čistoću i urednost. Živio je na zapuštenom gradskom tavanu, u carstvu prašine i nereda, među sjećanjima, i rutinama, i među svojom (zapravo gazdinom) povijesti. Međutim, tavan se mijenja i nestaje kako dolaze novi vlasnici i prazne ga...

Snažna poruka o promjenama koje se događaju i koje su nužne, potaknut će djecu da ostanu pozitivni kada se promjene budu događale u njihovim životima.

Roman "Miris knjige" upoznaje nas sa Danom, kroničnim knjigofilom, istinskom  zaljubljenicom u čitanje i pisanje romana, dnevnika i priča. No, pored nje, misaone i senzibilne djevojčice, i njenih maštovitih i uzbudljivih tinejdžerskih pustolovina, pratimo i fiktivne likove i radnju koju je Dana izmaštala za svoj roman koji piše.

"Miris knjige" prvi je dio tinejdžerske trilogije koju čine još i romani „Kora od jabuke“ i „Spomenar“, a koja govori o djevojčici Dani, pubertetskim problemima mladih, pustolovinama u koje upadaju, te njihovim promišljanjima o životu.