Svjetski dan učitelja
Autor: Liza Majačić, 6. 10. 2023.

„Učitelji koji vole poučavanje poučavaju djecu voljeti učenje.“
5. listopada svake godine obilježava se Svjetski dan učitelja čime se želi promicati i slaviti važnost učitelja u društvu te ukazati na izazove s kojima se suočavaju.

Ovaj dan pruža priliku za podizanje svijesti o potrebi poboljšanja statusa i uvjeta rada učitelja širom svijeta.

Svjetski dan učitelja postao je prilika za različite aktivnosti u školama kojima se želi iskazati zahvalnost učiteljima na njihovom predanom radu i posvećenosti njihovom pozivu.

U našoj smo školi obilježili ovaj dan prigodnim panoom: I učitelji su nekad bili djeca. Pano s fotografijama iz djetinjstva naših učitelja i stručnih suradnika izložen je u holu škole nekoliko dana prije Svjetskog dana učitelja. Učenici su dobili težak, ali njima vrlo zanimljiv zadatak – pogoditi tko je na fotografiji i svoja mišljenja zapisati ispod. Pri tome su se odlično zabavljali, ali i nasmijali nas učitelje sa svojim odgovorima. Učenicima smo na kraju otkrili tko stoji iza svake fotografije.
Kako je izgledao naš pano, pogledajte u fotogaleriji.

Svim bivšim, sadašnjim i budućim učiteljima diljem svijeta čestitamo njihov dan! smiley