Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Liza Majačić, 20. 10. 2023.

U tjednu koji je iza nas obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Svjetski dan hrane svake se godine obilježava 16. listopada, na dan kad je 1945. godine u sklopu Ujedinjenih naroda osnovana Organizacija za prehranu i poljoprivredu. Ovaj se dan obilježava u više od 150 zemalja svijeta.

U našoj školi obilježili smo ga  prigodnom izložbom u organizaciji učenika četvrtog i šestog razreda s razrednicama Ivanom Juzbašić i Renatom Krsnik. Kratki program pripremila je učiteljica Renata Krsnik.
U petak, 20. listopada, župnik Josip Filipović  blagoslovio je hranu na postavljenim stolovima. Nakon molitve i blagoslova hrane, učenici i djelatnici škole mogli su kušati pripremljene delicije. Fotografije možete pogledati u našoj fotogaleriji.

Hvala učiteljima, učenicima i roditeljima za pomoć, suradnju i hranu koju su pripremili i donijeli.

Dobro jutro, Slavonijo,

neka ti sretan počne dan.

Nek obasja sunce polja zlatna,

nek slavuji pjesme poju,

nek čeljad sretna bude.

Blagoslovi, Bože, Slavoniju moju.