BOŽIĆNA PRIČA U GRADSKOJ KNJIŽNICI
Autor: Marijan Oršolić, 14. 12. 2018.

U utorak 11.12. učenici 6.a razreda(njih 10) prikazali su kratki igrokaz za vrtićku djecu u Gradskoj knjižnici – Županja.

Ovakav vid su radnje sa gradskom knjižnicom traje već dugi niz godina. Naši učenici rado u tome sudjeluju jer tako pokazuju svoju kreativnost – sami biraju tekst, izrađuju potrebne rekvizite i vrijedno vježbaju scenski izričaj s nastavnicom Ružom Mikić.

Ove godine izabrali su tekst Marija Gavrana „Božićna priča.“ Tekst je vrlo poučan jer govori o dječaku koji je sklon nestašluku , ali kad ga bolje upoznamo otkrijemo njegovo pravo lice – on pomaže starima i nemoćnima, hrani gladne ptičice i čini druga dobra djela. Roditelji mu prijete da neće dobiti dar od Djedice Božičnjaka , ali tu su sunce , oblak , zvjezdice i mjesec koji su uočili dječakovu dobrotu i šalju Djedicu da ga daruje pa priča tako sretno završava.

Mali gledatelji su priču razumjeli , aktivno sudjelovali u razgovoru o priči i glasno pljeskali. To je bila nagrada našim glumcima koji su se obradovali i čokoladama koje su dobili od osoblja knjižnice.

Zahvalni smo mama koje su nam osigurale prijevoz i tako se i same aktivno uključile u ostvarenje našeg veselog zadatka.

foto:http://os-mlovraka-zu.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=178

Učenici – glumci iz 6.a