Svečano otvoren 18. Festival glumca
Autor: Stjepan Lešić, 17. 5. 2011.

18. Festival glumca svečano je otvoren 14.svibnja.2011. u dvorani „Mladost“ u Županji, gradu domaćinu ovogodišnjeg Festivala.

Županja: Svečano otvoren 18. Festival glumca

Na otvaranju Festivala okupljenim građanima ispred grada Županje obratio se gradonačelnik Davor Miličević, najmlađa festivalska izbornica Zrinka Cvitešić, ovogodišnji domaćin festivala dramski umjetnik Zlatko Vitez, kao i predstavnik HDDU-a i Festivalskog odbora Joško Ševo, dok je Festival  svečano otvorio ministar  kulture mr. Jasen Mesić zajedno sa vukovarsko-srijemski županom Božom Galićem.

Pozdravivši sve nazočne župan Galić je naglasio kako je Festival, zajedno sa sudionicima, ustrajao 18 godina i povećao broj predstava, te je siguran kako će tako i ostati. Na kraju svog obraćanja zaželio je glumcima ugodan boravak u Vukovarsko-srijemskoj županiji.

Obraćajući se nazočnima ministar Mesić obećao je daljnju potporu ministarstva  toj manifestaciji,ali i kazališnoj djelatnosti u Vukovarsko-srijemskoj županiji.

Županja: Svečano otvoren 18. Festival glumca

Festivalska izbornica, Zrinka Cvitešić, između 60-tak prijavljenih predstava, izabrala je 20 predstava hrvatskih kazališta koje će građani Vukovarsko-srijemske županije moći vidjeti sljedećih dana.

Na Festivalu glumca sudjelovat će 12 kazališnih kuća iz Zagreba te kazališta iz Splita, Rijeke, Osijeka, Vinkovaca, Varaždina, Čakovca, Pule, Koprivnice, koje će svoje predstave odigrati u Iloku, Vukovaru, Vinkovcima i Županji.

Na otvaranju je izvedena predstava „Priča o konju“, Lava Nikolajevića Tolstoja u dramatizaciji Marka Rozovskog i režiji Zvonka Festinija,a u izvedbi Zagrebačkog kazališta lutaka.

Ovogodišnji festival glumca u organizaciji Hrvatskog društva dramskih umjetnika,  Koncertno-kazališne agencije Asser Savus iz Vinkovaca te Vukovarsko-srijemske županije, trajat će do 23. svibnja, a završit će dodjelom nagrada i priznanja koje će se održati u dvorani „Mladost“ u Županji.