Pokladna povorka
Autor: Angela Lučić, 2. 3. 2023.

Najveća manifestacija tradicijske kulture u županjskoj Posavini, 56. Šokačko sijelo održavalo se od 10. do 21. veljače s temom "Među šumama i vodama", kao posveta županjskom književniku Ivi Balentoviću (1913. - 2001.)

Za ovogodišnju povorku koja je u programu Šokačkog sijela pripremali su se učenici 3. i 4. razreda. Predstavljali smo rijeku kojom plove brojne ribice, a uz rijeku, u hladu drveća pecaju ribiči. U izradi maske sudjelovali su učenici i njihove učiteljice.
Tijekom povorke bilo je veselo. Uživali smo noseći svoju masku i gledajući maske ostalih grupa.
Nakon povorke pojeli smo pripremljene nam sendviče i popili sok te se proveselili u šatoru Šokačkog sijela.

Dio atmosfere pogledajte u fotogaleriji.

Tekst: Ivana Juzbašić