Županijska smotra učeničkih zadruga
Autor: Angela Lučić, 31. 5. 2023.

Dana 26. svibnja 2023. godine je u Štitaru održana županijska smotra učeničkih zadruga. Sudjelovali smo i mi, predstavili smo svoju školu i učeničku zadrugu "Pčelica".

Na smotri smo predstavili vrećice lavande kao glavni proizvod, teglice ukrašene salvetnom tehnikom te oslikane boce bojom za staklo. Zadrugu su predstavile učenice 5.a razreda Antonia Vrhovac i Ana Laura Kovačević pod vodstvom voditeljice školske zadruge Josipe Vincetić. Učenice su šivale vrećice lavande šivaćim strojem i oslikavale ih akrilnim bojama te punile sušenim cvjetovima lavande. Učenice su s obzirom na svoju dob oduševile posjetitelje svojom izradom te su odmah prodale nekoliko vrećica lavande. Nastavljamo s prodajom i izradom novih u hodniku škole.

Fotografije sa smotre pogledajte u fotogaleriji.

Tekst: Josipa Vincetić