Poludnevni izlet u Osijek
Autor: Angela Lučić, 5. 5. 2023.

Učenici od 5. do 8. razreda su 28. travnja sudjelovali u poludnevnom izletu u Osijek u kojem su posjetili Zoološki vrt te Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku.

Od Županje do Osijeka nas je pratilo sunce koje je pozvalo razne životinje Zoološkog vrta na igru i sunčanje pa smo imali priliku vidjeti lavove, tigrove, medvjede, lemure, sove, paunove, žirafe, deve, ali i one malo opasnije poput hijene, zmija i aligatora. U Zoološkom vrtu smo puno naučili i o podrijetlima životinja i koja im je omiljena hrana, a od dugog hodanja i uzbuđenja djeca su ogladnila pa su brzo pošla u osječki McDonalds.

Punih trbuha uputili smo se potom u kazalište gdje smo imali priliku gledati operu jednočinku Gianni Schicci, skladatelja Giacoma Puccinija. Simfonijski orkestar, operni solisti i zbor očarali su nas svojom vrhunskom izvedbom, a sat vremena izvedbe prošlo je kao desetak minuta. Sretni i puni doživljaja vratili smo se u Županju, a doživljaji su se još danima prepričavali na školskim hodnicima.

Dio naših doživljaja možete pogledati u fotogaleriji

Tekst: Dorijana Škoro