Poklade su i ludi su dani...
Autor: Marijana Oršolić, 13. 2. 2024.

U ponedjeljak, 12. veljače 2024., u našoj je školi održan izbor za najbolju masku.

Veljača je jedan od najveselijih mjeseci u godini upravo zbog maskenbala. I ove smo godine u našoj školi organizirali izbor za najbolju masku. U 10 sati svi smo se okupili u holu i krenula je zabava. Osim učenika, maskirani su bili i neki učitelji. Povjerenstvo koje je trebalo izabrati one najbolje i najoriginalnije, imalo je uistinu težak zadatak. Nagrađivale su se pojedinačne i grupne maske, a u obzir se uzimao trud koji je uložen pri izradi maske, kreativnost, originalnost te scenska izvedba.
Učenici posebnih odjela zajedno sa svojim asistenticama i učiteljicama dobili su pohvalnicu za najveselije maske. Nagrada za najbolju grupnu masku pod nazivom „Na drumu“ pripala je učenicima 4.a razreda, a njome su, zajedno s 3.a razredom, predstavljali našu školu i na pokladnoj povorci u sklopu Šokačkog sijela. Druga najbolja grupna maska je „Životinjsko carstvo“ našeg 5.a razreda. Treću nagradu u kategoriji grupna maska osvojili su učenici 2.a razreda David Markić i Ante Spajić koji su se predstavili kao šeik i nogometaš.

Pojedinačnih maski bilo je mnogo više pa je time i izbor bio teži. Nagradu za najbolju pojedinačnu masku ove je godine dobila učenica 3.a razreda Mirjam Župarić, a predstavila nam se kao Charlie Chaplin. Simpatična Mirjam izvela je i plesnu točku što je dodatno oduševilo publiku i komisiju. Nagrade za pojedinačne maske još su dobili: Matija Arlović (6.a razred), Petra Đemić (3.a razred), Ema Arlović (3.a razred) i Vita Ivanović (3.a razred).

Bio je to dan veselja, smijeha i zabave, u što se možete i sami uvjeriti ako zavirite u našu fotogaleriju.