Trgovina ljudima
Autor: Marijan Oršolić, 5. 3. 2024.

Susret s učenicima 8. razreda naše škole u ponedjeljak, 4. ožujka, imala je s. Viktorija Šimić, milosrdna sestra sv. Križa, koja je ujedno dugogodišnja članica europske Udruge RENATE (Redovništvo Europe umreženo u borbi protiv trgovine ljudima i iskorištavanja). Održala je s učenicima radionicu o trgovini ljudima s namjerom preventivnog djelovanja.

Susret je započeo kratkom PowerPoint prezentacijom, a nakon uvodnih riječi slijedio je rad u skupinama: svaka je skupina dobila drugačiji citat pojedine žrtve trgovine ljudima s nekoliko pitanja. Nakon rada u skupinama, učenici su pred svima pročitali citat žrtve koji su dobili te pitanja i svoje odgovore.

Pred kraj susreta s. Viktorija je svima podijelila informativni letak s nekim osnovnim informacijama o toj temi, kao što je Europski i svjetski dan borbe protiv trgovine ljudima, o sigurnosti na internetu i slično.

Nadamo se da će ovakvi susreti makar malim koracima doprinijeti općoj svijesti o postojanju toga zla te pomoći mladima zaštititi se i više poštivati vlastito dostojanstvo i dostojanstvo drugih.

Link slike: Osnovna škola Mate Lovraka Županja - Foto-galerija [admin view] (skole.hr)