Ninina kolumna
Autor: Ana Kopić Matić, 7. 9. 2016.

Povratak (m)učenju

Pozdrav svima!

Upravo se nalazim na svom stolcu, čekajući da se pojave i prve zvijezde. Da, prve zvijezde koje donose novu školsku godinu!  Već sam se nagledala onih „Back to school“ videa te savjeta za učenje. Svakako se isplatilo, jer sam sada upotpunila svoju metodu učenja koja podrazumijeva: umne mape, markere, školski dnevnik…

Ne znam za vas, ali ja sam spremna! Što znam, možda sam ja neki hibrid? Pitate se zašto! Paaa…možda sam jedna od rijetkih u školi koja jedva čeka nastavu, ispite, učenje… No, kako ne biste prestali čitati uz komentar – ta koji je ona štreber, malo ću promijeniti temu. Dat ću vam nekoliko savjeta kako vam učenje ne bi bilo mučenje.
 So Let's start!😊 Najprije biste trebali zaključiti koji ste tip učenika. Vizualni, slušni… Ja sam vizualni tip. Meni je najlakše izrađivati umne mape, grafikone, koristiti one čuvene markere te si tako sve vizualno predočiti. Slušni tipovi najbolje pamte na satu slušajući, ali si također trebaju čitati naglas i snimiti se. Tako samo stavite slušalice u uši i učite. Neki se učenici motiviraju uz pomoć hrane, neki između lekcija moraju otrčati koji krug. Najbitnije je da vi pronađete sebe. Svima preporučam i školski dnevnik. U tu bilježnicu možete zapisivati što imate za zadaću, datume ispita, promjene u rasporedu i sve sitne stvari koje su zapravo vrlo bitne. Još jedan važan sastojak za ovaj čudotvorni napitak je dobra volja. Molim vas, nemojte očajavati što su dugo očekivani praznici prošli dok si rekao keks. Škola i obrazovanje su vrlo bitni, a novi praznici će doći vrlo brzo. Možda će netko voljeti školu više, a netko manje, ali svaki put kada uzmete knjigu iz nekog predmeta, sjetite se da ulažete u svoje obrazovanje. Sjetite se kako se neka djeca uopće ne mogu školovati. Barem 50% truda uložite radi te djece. Naravno, i dalje probajte dokazati nastavniku da ste u pravu, neće vam zamjeriti nadmudrivanje i znatiželjna pitanja. Svakako malo proskačite školskim hodnikom! Škola ipak ne bi bila škola bez nas djece!

Sretno svima i želim vam puno dobrih ocjena!❤

Vaša novinarka Nina

Nina Matanović 7. b