header image big.jpg

Ovaj mjesec: 2009
Božićna priredba
Autor: Marijan Oršolić, 19. 1. 2017.

Povodom Božića i Nove godine u dvorani Kristal-Sladorana 23. 12. 2016. održana je svečana priredba, koju su pripremili učenici nižih razreda sa svojim učiteljicama razredne nastave: Ljiljanom Zovkić, Leom Šimunović, Marlenom Galović, Ivanom Juzbašić, Zdenkom Dominković, Monikom Rajković i učiteljicama; engleskoga jezika Ivom Majačić, njemačkoga jezika Anom Vitić.

Da program bude na visokoj razini doprinijeli su:-pjevački zbor koji vodi učiteljica Marija Knežević Baračević, gimnastičarke učiteljice Anice Kljajić, konferansa učiteljice Radojke Matić. Dvoranu je uredila učiteljica Klara Matić Benčik, tehnička potpora učitelji: Stjepan Lešić, Antun Oršolić i Domagoj Janjić.

Izvođači su glumom, plesom i igrom oduševljavali publiku, a ona ih je ih je nagrađivala toplim, dugotrajnim pljeskom i veselim osmjesima.

Prisutnima sretan, blagoslovljen Božić i veselu, uspješnu novu godinu poželio je ravnatelj škole Marijan Oršolić. Zahvalio učenicima i učiteljima na ugodnom i veselom dočaravanju Božića, velikom odazivu učenika, roditelja, djelatnika…

Zahvalio roditeljima što zajedno s učiteljima motiviraju svoju djecu, što su im ogledni primjer razvijanja pozitivne slike o sebi, izgradnje samopouzdanja i optimizma, naglasivši da optimizam smanjuje rizik depresije kod djece, poboljšava školski uspjeh, tjelesno i psihičko zdravlje koje će im  biti potrebno tijekom odrastanja.

Škola je mjesto gdje se spajaju dvije važne spone- edukacija i zabava. Edukacija ne mora uvijek pričinjavati zadovoljstvo. Dijete se ima pravo na nju ljutiti, ali takva emocija će mu pomoći naučiti da sve izazove treba izdržati, da radost i zadovoljstvo proizlaze iz rada i urađenog zadatka.

Volite i prihvatite djecu onakvu kakva jesu, jer najviše vas trebaju kada najmanje zaslužuju.

Znam da svi želite najbolje za svoje dijete, ali ne zaboravite da to žele i učitelji, stručni suradnici i ja ravnatelj.

Na kraju su voditelji; Patricija Kobaš i Ivano Čačić svima prisutnima uputili zajedničku čestitku riječima:

NEKA BUDE BOLJE, NEG´JE BILO LANI,

CIJELOJ ŠKOLSKOJ ZAJEDNICI

SRETNI BOŽIĆNI I NOVOGODIŠNJI BLAGDANI!

link:http://os-mlovraka-zu.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=125

Jelena i Mirna