08.11.2017. 10:42
JAVNI POZIV
POZIV  ZA ORGANIZACIJU VIŠEDNEVNE  IZVANUČIONIČKE  NASTAVE 4.-ih i 7.-mi razreda

LiDraNo
Autor: Marijan Oršolić, 3. 2. 2017.

Naša škola je ove godine bila domaćin Međuopćinskog Lidrana u scenskom izrazu, održanog 27.1.2017. godine u dvorani  '' Kristal''. U pojedinačnim i skupnim izvedbama natjecali su se učenici četiriju osnovnih škola: OŠ „Mijat Stojanović“ Babina Greda; OŠ „Matija Antun Reljković“ Cerna; OŠ Ivana Kozarca  Županja; OŠ Mate Lovraka Županja. Povjerenstvo s vinkovačkog područja odabralo je dvije pojedinačne i dvije skupne izvedbe koje će županjsko područje predstavljati na županijskoj razini. Učenici naše škole uspješno su se predstavili s dvije pojedinačne i jednom skupnom izvedbom i malo im je nedostajalo za plasman na višu razinu. Mentorica je Renata Krsnik.

Dan ranije, 26. siječnja, u Bošnjacima je u sklopu Lidrana održano natjecanje literata i novinara.

Učenici naše škole plasirali su se na županijsku razinu, uz mentorstvo Radojke Matić, sljedećim radovima:

Radovi literarnog stvaralaštva koje povjerenstvo upućuje na županijsku su:

ŽIVOT NA VISOKOJ NOZI, Nina Matanović, 7. razred
PUN RUKSAK PLAVETNILA, Dora Knežević, 7. razred

Samostalni novinarski rad koji povjerenstvo upućuje na županijsku razinu je:

JA NE GOVORIM DOBRO NJEMAČKI – KEINE PROBLEM, Veronika Hrehor, 7. razred

Radijsku emisiju koju povjerenstvo upućuje na županijsku razinu je:

MOJE TRI DJEVOJČICE – PRIČA O UDOMITELJSTVU, Nina Matanović i Marija Čavarović, 7. razred