08.11.2017. 10:42
JAVNI POZIV
POZIV  ZA ORGANIZACIJU VIŠEDNEVNE  IZVANUČIONIČKE  NASTAVE 4.-ih i 7.-mi razreda

IZLET U KOPAČKI RIT – NEDIRNUTA LJEPOTA MOČVARA
Autor: Marijan Oršolić, 22. 5. 2017.

Učenici 2.a,3.a i 3.b razreda naše škole posjetili su 16.5.2017. sa svojim učiteljicama Leom Šimunović,Ivanom Juzbašić (zamjena : Janjić Domagoj) i Marlenom Galović  Kopački rit.

Krenuli smo autobusom ispred škole u 8 sati. Izlet je započeo ugodnom vožnjom uz pratnju vodiča do PARKA PRIRODE KOPAČKI RIT, koji je u svijetu poznat po fenomenu jata ptica i jedan je od najvećih i najatraktivnijih očuvanih izvornih močvarnih prostora Europe. Brojni rukavci i jezerca uz rijeku Dunav te bogatstvo vode razvili su zanimljiv životinjski i biljni svijet. Po dolasku u Park prirode pogledali smo video prezentaciju i multimedijalnu izložbu biljnog i životinjskog svijeta..

Potom smo se  vozili turističkim vlakićem od Prijemnog centra Mali Sakadaš do pristaništa brodova. Slijedilo je panoramsko razgledavanje posebnog zoo-rezervata brodom uz stručnog vodiča u trajanju od oko sat vremena, i povratak na Prijemni centar turističkim vlakićem .Iskoristili smo priliku poigrati se na dječjem igralištu ispred Prijemnog centra prije odlaska u suvenirnicu. Vrlo opuštajuća i zabavna bila je šetnja drvenom šetnicom preko jezera Mali Sakadaš.Šetnica nas je dovela do restorana Didin konak gdje smo ručali ukusan ručak  i poigrali se u prekrasno uređenom dvorištu restorana.Umorni i zadovoljni uputili smo se kući autobusom oko 15.sati.Povratak pred školu bio je oko 16.15 sati.Poučno,zabavno i nezaboravno iskustvo!
PPT prezentacija sa fotografijama je u prilogu.

slike možete pogledati na linku:

Učiteljica Marlena Galović