Međuopćinski LiDraNo u scenskom izrazu
Autor: Monika Nikolić, 1. 2. 2019.

Piše: Ivana Antić 7.a ( mentorica Radojka Matić)

Naša škola bila je domaćin Međuopćinskog LiDraNa u scenskom izrazu. Sudjelovalo je oko 60 učenika i mentora iz pet osnovnih škola.To su osnovne škole iz Babine Grede, Cerne, Vrbanje, OŠ Ivana Kozarca i Mate Lovraka iz Županje.

Povjerenstvo je održalo okrugli stol  o nastupima te je donijelo odluku da se  na Županijski LiDraNo u kategoriji pojedinačnih izvedbi / monologa upute:

Mihaela Krsnik  3.r. iz OŠ Mate Lovraka Županja s mentoricom Renatom Krsnik,

Karlo Kopić  8. razred iz OŠ Ivana Kozarca Županja s mentoricom Tenom Lončarević. Učenici iz OŠ Ivana Kozarca plasirali su se i u skupnim nastupima. Izvode igru '' Potraga za znanjem'', a mentorica je Tena Lončarević. Uz njih je i recital ''Biti'' iz OŠ Mare Švel – Gamiršek iz Vrbanje, mentorica je Sanja Prister Pejakić, a na županijsko natjecanje će i dramska skupina iz OŠ ''Mijat Stojanović'' Babina Greda s dramskom igrom ''Mijenjaju se vremena''. Mentorica je Martina Rohaček.

Fotografije s LiDraNa pogledajte  u fotogaleriji.

LiDraNo je otvorio ravnatelj škole prof. Marijan Oršolić, a sve je pozdravio vlč. Marko Peulić koji nam je ustupio dvoranu s pozornicom,  gdje su održani nastupi.

Tremu izvođača razbio je pjevački zbor koji je otpjevao Himnu Škole.

U dirigiranju je prof. glazbene kulture mijenjala učiteljica Monika Rajković.

Učenici su se predstavili kazivanjem poezije, monolozima, recitalom i dramsko - scenskim igrama.

Povjerenstvo je bilo s područja Vukovara, a u povjerenstvu su bili profesori osnovnih i srednjih škola :

Helena Andabaka, predsjednica

te članovi  Vera Ištuk, Ivana Zagorac, Andrea Jakopiček i Nikolina Burčak.