VALENTINOVO I ŠKOLSKI MASKENBAL
Autor: Marijan Oršolić, 19. 2. 2019.

Na prijedlog učenika i u organizaciji novinarske skupine  u školi je organizirano slanje pisama za Valentinovo, izbor najzaljubljenijeg para u školi te školski maskenbal.
Pisanje pisama bilo je uspješno i uzbudljivo, a rezultate ste mogli pročitati na panou u školi.
Kao pravi novinari, otkrili smo da su pojedini sami sebi pisali pisma ili su nagovarali druge da im pišu. To nije zasjenilo ljepotu Valentinova, što svjedoče i buketići cvijeća i darovi u međusobnoj razmjeni. Bilo je veselo u 5.b koji je s razrednicom organizirao međusobnu razmjenu darova za Valentinovo za osobu koju su izvukli.
fotogalerija:http://os-mlovraka-zu.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=182

Na maskenbalu je bio skroman odaziv. Došlo je nekoliko mlađih učenika u pratnji roditelja te petaša i sedmaša, vrlo lijepo kostimiranih i spremnih za ples. Organizatori su se potrudili da bude glazba po željama učenika, angažirali su se učitelji Monika Rajković za glazbu, Domagoj Janjić za razglas, Učo kao glavni od ključa ( bila je subota pa je netko trebao otključati i zaključati za nama) te Radojka Matić za organizaciju. Uz ples smo imali i donaciju krofni iz ''Paštrika''.  Iako su pripreme bile ''nabrzaka'', sve je bilo spremno za jedno veliko i lijepo druženje jer maske nisu bile obvezne, ulaz se nije plaćao, trebalo je samo malo hrabrosti ući u školu ( neki su zbilja samo jurili oko škole i tek  malo provirili). Onih koji prigovaraju da se za njih ništa ne organizira u školi – nije bilo. Šteta! Mogu samo žaliti za jednim lijepim provodom i zabavom uz dobru glazbu. (  Radojka Matić)

fotogalerija