Ukupno: 111924
USKRS - VRIJEME RADOSTI I NADE
Autor: VALENTINA Kobašević Karaula, 16. 4. 2019.

Bliži se najveći kršćanski blagdan Uskrs. Marljive ruke naših učenika i njihovih mentora izrađuju mnoge zanimljive uskrsne ukrase.

Učenička zadruga „Pčelica“ pod budnim okom svojih učitelja mentora: Ankicom Vitić, Ivanom Tešić Klelava i Tomislavom Nedićem stvaraju veoma maštovite i zanimljive radove. Izdvojila bih jaje koje izgleda kao kaktus, vrlo prigodno, a može poslužiti i kao ukras kada blagdani prođu. Vjeroučiteljice Jelena Sremac i Sanela Grebenar, također su sa svojim učenicima izrađivale prigodne ukrase poput uskršnjeg gnijezda, maštovite boce s grančicom punom jaja... Predivni radovi izloženi su u atriju škole gdje su se uspješno prodavali. Sav prikupljen novac ide u humanitarne svrhe.

FOTOGALERIJA

Posebnost Uskrsa je u nadi da nakon ovozemaljskoga života postoji nešto bolje i veće od nas samih, od prolaznosti, patnje i bola. Melem za sve naše bolne „rane“ – uskrsnuće! Kristov prazan grob najavljuje pobjedu dobra nad zlom, ljubav nad mržnjom, poniznost nad bahatošću, ŽIVOT nad smrti. U uskrsnoj noći neka svako srce zablista poštenjem, ljubavlju i dobrotom i ostane u tom raspoloženju zauvijek! U životu s Bogom čovjek ostaruje vrhovnu istinu o sebi, dobije potrebnu snagu da nastavi dalje bez obzira na nedaće života jer zna da postoji odgovor i nagrada za sve boli i patnje – KRISTOVO USKRSNUĆE.  Smrt nema posljednju riječ, posljednju riječ ima život! Uskrsni ponedjeljak je dan kada uskrsli Isus u Emausu lomi kruh pred dvojicom učenika koji ga prepoznaju. Postoji običaj gdje u Poljskoj, Češkoj i Slovačkoj momci bude djevojke prskajući ih vodom posvećenom na Uskrs.

Volimo se, veselimo i živimo u nadi! Isus uskrsnu, ALELUJA!