Izbor za Šokački Cvit 2011
Autor: Stjepan Lešić, 7. 3. 2011.

U okviru “Šokačkog sijela“, 4. ožujka 2011. godine, održat će se izbor ljepotice “Šokačkog sijela” – “Šokački cvit“. Sve djevojke će biti odjevene u izvornu tradicijsku odjeću, a stručni žiri će odabrati ljepoticu 44. Šokačkog Sijela Županja. Na našim službenim stranicama Sijela možete pogledati svih 20 ljepotica koje se natječu za titulu “Šokački Cvit 2010.”.

Jedna od najzanimljivijih i najatraktivnijih prošlogodišnjih priredbi u okviru Šokačkog sijela je izbor najljepše djevojke Šokice „Šokački cvit” koja je upriličena u dvorani Mladost u nazočnosti brojnih posjetitelja. 18 djevojaka odjevenih u tradicionalnu narodnu nošnju natjecalo se za laskavu titulu “Šokački cvit 2010.”. Za ljepoticu Šokačkog sijela 2010., Šokački cvit proglašena je Ivana Petrović iz Vrpolja, prva pratilja je Jasmina Đurin iz Draža dok je druga pratilja Martina Šarić iz Nuštra.

Šokački Cvit 2010.

Ove godine, baš kao i prošle – osigurali smo vam i glasanje na Internetu koje je otvoreno u srijedu (2. ožujka) u 00:01h i traje do petka (4. ožujak) u 18:00h. Online glasovi se ne pribrajaju glasovima Prosudbene komisije na izboru za „Šokački cvit 2011.“. Djevojka sa najvećim brojem internetskih glasova biti će posebno nagrađena sa vrijednom novčanom nagradom i brojnim poklonima pokrovitelja Izbora.

Članovi prusudbene komisije (4 člana):
1. Katarina Bušić, etnologinja i kustosica Etnografskog muzeja u Zagrebu
2. Krunoslav Šokac, etnolog i solist u Ansamblu narodnih plesova i pjesama Hrvatske “Lado”
3. Antun Božić, student etnologinje i kulturne antropologije
4. Predstavnik publike izabran slučajnim odabirom na izboru za „Šokački cvit 2011.“ u dvorani „Mladost“.