Projekt "Reci glazbom"
Autor: Stjepan Lešić, 8. 4. 2011.

Već tradicionalno učenici naše škole sudjeluju u glazbenom projektu Koncertne dvorane ''Vatroslav Lisinski'' Zagreb u projektu ''Reci glazbom''.

Fotogaleriju pogledajte ovdje.

Više o projektu pročitajte pod "OPŠIRNIJE".

HGM i Zagrebačka filharmonija iz godine u godinu pripremaju program koji sadrži najvrjednija i učenicima pristupačna djela iz opusa domaćih i stranih skladatelja klasične glazbe.

Program je potvrđen od  Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa i sadrži pregršt glazbenih manifestacija kroz koje učenici upoznaju sve vrste glazbe,                    od renesanse do 21.stoljeća.

Naši učenici već nekoliko godina odlaze  u ''Lisinski'' u Tjednu glazbe koji se svake godine održava u proljeće.
Idu učenici sedmih i  osmih  razreda.

Ove godine izvođeni su najveći hitovi klasične glazbe, od Bacha i Handla do Stravinskog i Cagea.

Koncert je uz glazbu obilovao brojnim zanimljivostima i anegdotama iz života skladatelja čija su djela izvođena. U glazbenim točkama baleta sudjelovali su i solisti baleta HNK iz Zagreba, što se učenicima posebno svidjelo.

Svake godine program vodi netko od poznatih osoba ( Nera Stipičević, Vedran Mlikota ), a ove je  godine to bio  voditelj opere box i ravnatelj KD '' V. Lisinski'' -  Dražen Siriščević.

Kao i svake godine, učenici su oduševljeni koncertom.Sve im se jako svidjelo, iskustveno učeći i slušajući uživo glazbena su  djela doživjeli puno bolje nego slušajući ih u razredu, a to je bio i cilj  – doživjeti jedan takav glazbeni doživljaj u velikoj koncertnoj dvorani uz profesionalni orkestar, čuvenu  Zagrebačku filharmoniju i sve to pod vodstvom mladog dirigenta.

Organizatorica i voditeljica glazbenog projekta u našoj školi prof. Marija Knežević Baračević ne krije zadovoljstvo i nada se  da će nakon ovog koncerta barem nekom od učenika klasična glazba doći na listu slušanja i da će uvijek, kad budu u prilici, ići na koncerte ili u kazališta.