Novi naslovi u knjižnici
Autor: Angela Lučić, 1. 6. 2021.

Četiri nova naslova stigla su u knjižnicu!

‘Mala glagoljska početnica’ na zoran način prikazuje dugogodišnja nastojanja nastavnika i učenika na očuvanju jedinstvenog staroslavenskog pisma. Ovo vrijedno djelo zapravo je kruna aktivnosti vezanih uz promociju glagoljice u Osnovnoj školi Ivanska. Početnicu su osmislile i oblikovale učiteljice Tanja Nađ i Katica Šarlija, a grafički ju je uredila Sara Poturica. Knjiga je poput spomenara zabilježila školske aktivnosti na promicanju glagoljaške kulturno-povijesne baštine, a ujedno pružila jedan sustavan metodički put kojim se glagoljica može naučiti na zanimljiv način. Podijeljena je u pet poglavlja kroz koje se uči, ali i zabavlja.

Opsežan zabavnik većeg formata savršen je spoj školskih priča i zabavnih aktivnosti: kvizova za poznavatelje serijala, mozgalica, uputa za izradu raznovrsnih crtkarija i neobičnih recepata.
Zabavnik donosi i posebne poslastice poput društvene igre „Postani superučenik“ ili trikova "za nasamariti stariju sestru koji sigurno rade"! Osim toga, jako je korisna iz mnogo razloga. Krcata je zanimljivostima za čitanje, izrađivanje i igru, što dobro dođe tražite li što biste radili da ne morate „lijepo se družiti“ s mrzovoljnom sestrom, pisati zadaću ili pospremati sobu.

Svojim prepoznatljivim humorom i zabavnim crtkarijama Tom opisuje zgode i nezgode proslave tjedna knjige koji se održava u njegovoj školi: pripreme kostima za povorku knjiga i veliku razmjenu knjiga.

Posebno izdanje omiljenog serijala o Tomu Gatesu napisano je i objavljeno u povodu Svjetskog dana knjige kako bi se sve građane bez obzira na dob potaknulo da više čitaju i otkrivaju radost koju pružaju knjige.

Naš Mali Pariz uzbudljiva je priča o zajedničkoj borbi gradske djece, Livađana, i djece iz Dječjeg doma, Domčana, da sačuvaju gradsku livadu koja je njihov jedini prostor za igru. Njihov plan želi spriječiti druga skupina dječaka, predvođena Kočom, a tu su i odrasli koji od livade žele napraviti parkiralište.

Skupina djece okupljena oko Mirne i Luke doživjet će niz pustolovina: gradnju kućice na drvetu, obranu livade od odraslih, borbe s dječacima okupljenima oko Koče, optužbe na račun Luke za krađu domskog novca i mnoge druge.